Gdy termin płatności stawia granice
Zbyt krótki czas na opłacenie faktur uniemożliwiał rozpoczęcie importu, a już zwłaszcza na korzystnych warunkach. Nasza usługa otworzyła drogę do transakcji i to… bez dodatkowych wydatków.

Przedsiębiorca działający w branży medycznej postanowił sprowadzać sprzęt medyczny z Włoch. Na przeszkodzie stanęły mu jednak sztywne terminy płatności. Mimo rocznych obrotów wahających się od 50 do 100 mln zł dotąd była to dla niego bariera nie do przeskoczenia. Rozwiązaniem stała się nasza usługa. Dzięki niej wyczekiwana kooperacja mogła wreszcie ruszyć.

Co więcej, natychmiastowa płatność umożliwiła uzyskanie u producenta sprzętu znacznego rabatu, który z nawiązką pokrył naszą marżę. W ten sposób klient w praktyce otrzymał za darmo 60-dniowy termin płatności. Jeśli i Twoja firma natrafiła na przeszkody związane ze zbyt krótkimi terminami płatności, koniecznie się do nas zgłoś. Również jeśli zajmujesz się importem towarów z krajów Unii Europejskiej – także w dużym wolumenie. Pamiętaj też, by w związku z płatnością od ręki wynegocjować rabat. Zyskasz podwójnie!Aby ustrzelić okazję cenową
Na rynku pojawiła się świetna oferta – a dzięki naszej usłudze klient mógł z niej skorzystać i zrobić naprawdę dobry interes.

Specyfiką branży przetwórstwa spożywczego są znaczne wahania cen półproduktów. Da się na tym dużo zyskać, ale nasz klient nie zawsze mógł zamawiać surowiec w najlepszym momencie. Dlaczego? Transakcje bazują na limitach kredytowych u dostawców. Gdy dostępne kwoty się wyczerpią, kolejne zakupy stają się niemożliwe – chyba że na stół trafi gotówka. Nawet 100 mln zł rocznego obrotu nie gwarantuje jednak naszemu klientowi dużych rezerw finansowych w zupełnie dowolnej chwili.

Na szczęście Facil oferuję usługę wydłużania terminu płatności. Dzięki niej przedsiębiorca może elastycznie reagować na dynamiczne zmiany na giełdzie półproduktów, a jego zyski rosną. Podobne profity czekają także na Twoją firmę, także dużą. Ponieważ nie pobieramy żadnych opłat stałych (marża pojawia się tylko w momencie zawarcia transakcji), równie dobrze możesz korzystać z naszej usługi regularnie lub tylko sporadycznie – by złapać okazję rynkową. Co ważne, pomożemy też, gdy dostawca warunkuje sprzedaż ubezpieczeniem. Mamy rozwiązanie na każdą sytuację!Jak sfinansować… realizację kontraktu
Zlecenia zostanie opłacone dopiero po odbiorze, ale nie da się go wykonać bez kosztownych zakupów. Usługa wydłużenia terminu płatności pozwoliła wyjść z tego zaklętego kręgu – prosto w strefę zysku.

Firma zajmująca się urządzaniem powierzchni biurowych stanęła przed dużym problemem. Żeby zrealizować projekt musiała nabyć niezbędny sprzęt oraz kosztowne wyposażenie. Płatność miała jednak otrzymać dopiero po zakończeniu realizacji. Obroty sięgające 10 mln zł rocznie nie ułatwiają zebrania dużego kapitału obrotowego. Facil sprawia jednak, że nie jest to już przeszkoda.

Dzięki naszej usłudze wykonawca jest w stanie realizować większe kontrakty i nie blokuje własnych środków, gdyż zwrotny transfer na nasze konto następuje po otrzymaniu płatności za wykonanie zlecenia. Jeśli i Ty prowadzisz małą lub średnią firmę, bez wątpienia docenisz możliwości, jakie daje oferowane przez nas rozwiązanie. Poznaj szczegóły naszej oferty już dziś.Przypływ energii w segmencie elektrowni słonecznych
Zasób środków na zakup podzespołów niezbędnych do pracy już nie ogranicza skali działalności firmy montującej instalacje fotowoltaiczne. Wydłużony termin płatności faktur otworzył nowe perspektywy.

Dane z rynku energetyki odnawialnej są niezwykle optymistyczne. Wzrosty cen prądu napędzają rozwój alternatywnych źródeł zasilania, prowadzą też do szybkiego upowszechniania się instalacji fotowoltaicznych. Na budowę elektrowni słonecznej na dachu decydują się już nie tylko właściciele domków jednorodzinnych, lecz coraz częściej również zarządcy obiektów wielorodzinnych oraz przedsiębiorcy. Wszystko w trosce o ekologię… i o stan konta.

Nasz klient działający na tym szybko rosnącym rynku czuł się jednak ograniczony przez skromne zasoby finansowe, potrzebne do zakupu ogniw fotowoltaicznych i innych elementów niezbędnych do realizacji zlecenia – budowy instalacji. Płatności przyjmowane po realizacji zlecenia uniemożliwiały mu przyjmowanie większej liczby zamówień. Rozwiązaniem stała się nasza specjalna oferta dla branży OZE – szybka ścieżka decyzyjna i atrakcyjna cena usługi wydłużania terminu płatności. Dzięki temu dziś nasz klient dynamicznie reaguje na wciąż zwiększający się popyt.